AUTOSERVIS PNEUCENTRUM MOTOL – SERVIS KLIMATIZACE

Nabízíme plnění klimatizací chladivem R134a i novým ekologickým chladivem R1234yf určeným pro nové vozy

klima
Zajišťujeme kompletní servis klimatizací včetně čištění a dezinfekce
Požíváme moderní plně automatickou plničku WIGAM A150 VARIANT
Servis autoklimatizace u nás provádí odborně zaškolený personál s certifikací
Běžné práce (plnění, čištění, dezinfekce..) provádíme na počkání

Pokud za vyšších teplot pociťujete špatnou funkci klimatizace nebo se line z ventilace nepříjemný zápach, neváhejte a využijte náš autoservis.
Vaší klimatizaci zkontrolujeme, vyčistíme a doplníme na správné hodnoty. Klimatizaci vydezinfikujeme a zbavíme nepříjemných zápachů.

Doporučujeme nepodceňovat servis klimatizace a nečekat až se objeví problém. Výrobci doporučují servis klimatizace 2x ročně. Dle našeho názoru je vhodné provést servis autoklimatizace alespoň jednou za rok. Zanedbaná klimatizace přináší hned několik rizik. Nejdůležitější je jistě Vaše zdraví, které může podlomit špatně vydezinfikovaná klimatizace díky množícím se virům, bakteriím a plísním. I funkční klimatizace se špatným množstvím chladiva má nepříznivý vliv na Vaše vozidlo, jelikož více zatěžuje motor a zvyšuje pak spotřebu paliva. Déle zanedbaná klimatizace sebou pak nese riziko dalších oprav (výparník, ventily, hadice…), což zbytečně zaměstná vaši peněženku. Při horší viskozitě nebo úbytku oleje pak hrozí zničení kompresoru a to je již poměrně nákladná oprava.

Jaké chladivo potřebujete pro Váš vůz?
Většina aut mají klimatizace na chladivo R134a. Nové modely aut, které byly uvedeny do výroby po roce 2014 používají již nové chladivo R1234yf, které je mnohem šetrnější k životnímu prostředí, ale zároveň také mnohonásobně dražší. Nevíte-li, jaké chladivo je potřeba do Vašeho vozu, obraťte se na nás a rádi Vám poradíme.

klima

ZÁKLADNÍ SERVIS KLIMATIZACE OBSAHUJE TYTO ÚKONY:
– vizuální kontrola
– kontrola tlaku chladiva v okruhu
– odsátí a recyklace starého chladiva
– odsátí zbytků oleje, nečistot a vlhkosti
– vakuování celého systému pro kontrolu netěsnosti
– aplikace kontrastní látky pro zjištění netěsností
– naplnění nového oleje do okruhu
– naplnění recyklovaného media a doplnění nového (R134a nebo R1234yf)
– výměna kabinového filtru

Pokud v klimatizačním okruhu nemáte dostatek chladiva, může to být zapříčiněno v lepším případě přirozeným únikem, což vyřeší základní servis klimatizace.
Poměrně často však bývá příčinou úniku chladiva netěsnost systému (špatné ventily, těsnění, trubky, hadice apod.). I v takovém případě Vám však dokážeme pomoci.
Poškozená místa v okruhu dohledáme a opravíme. I v tomto případě však platí, že důležitá je prevence. Pokud provádíte údržbu klimatizace alespoň 1x ročně, častěji předejdete většímu poškození a vyšším nákladům na opravu a doplnění klimatizace.

DEZINFEKCE A ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACE
Dezinfekce klimatizace a ventilace je velice důležitá především kvůli vašemu zdraví. Na trhu je dnes nemalé množství různých sprejů a “mašinek”, které údajně tuto činnost odvedou.
Dle našich zkušeností i zkušeností našich zákazníků však dezinfekce za “pár korun” má jen malou či žádnou účinnost.
V našem autoservisu nabízíme dezinfekci a čištění pomocí prověřeného přístroje WYNN´S AIRCOMATIC III.

Na dezinfekci klimatizace používáme WYNN´S AIRCO-CLEAN. Jedná se o velmi účinnou dezinfekci ULTAZVUKEM, kde organická mlhovina hubí a likviduje viry, mikroby, plísně a bakterie jak z výparníku, tak ventilačního systému.
Zápach z klimatizace a ventilace odstraní nejlépe OZON. Ten nejenže odstraní zápach, ale poradí si také s řadou plísní a mikroorganismů. K ozonovému čištění využíváme WYNN´S AIR PURIFIER, který se vyznačuje vysokou účinností. Při dezinfekci klimatizace a čištění vzduchového systému je třeba také vyměnit vzduchový filtr.
Aby vyčištění a dezinfekce celého systému byla opravdu perfektní, doporučujeme zkombinovat ULTRAZVUKOVÉ čištění i OZON.

OBJEDNAT SE NA SERVIS AUTOKLIMATIZACE – ZDE

WINNS větší